Drum Major Results by Name

Year:

Drum Major Band Performances
Abigail Wenlock Shotts and Dykehead Caledonia 11
Alan Wallace Irvine and District 2
Alexander Stewart Stonehouse 2
Alexandra Dean McDonald Memorial 4
Alicia Dickson Hamilton Matt Boyd Memorial 22
Allan Wallace Irvine and District 1
Andrea McKeown Gibson Battlehill 22
Andrea Stevenson Gransha 6
Becky Cox Troon Blackrock 15
Benjamin Walker Battlehill 6
Beth Turner College of Piping 4
Caitlin Jane Graham Closkelt 4
Callum Thomson Auckland and District 3
Campbell Waddell Kirkcudbright and District 5
Carys Graham Upper Crossgare 10
Charlotte Ruddock Battlehill 7
Courtney Wilson RSPBA 6
Dave Cubberly Jefferson ? USA 1
David Brownlee Derryclavin 13
David Rae Ellon and District Royal British Legion 1
Dennis Ducsik Worcester Kiltie 3
Ellie Tremlett RSPBA 7
Emily Crooks McNeillstown 10
Emily Johnstone Lisnamulligan 4
Emma Barr Field Marshal Montgomery 11
Erinn McIlwaine Closkelt 13
Ernst Huwyler Swiss Highland Piper 1
Eve Llewellyn Camelon and District 13
Geertjan Van Rooij Balagan 8
Gemma McDowell Tullylagan 6
Gibb Fraser Coalburn IOR 14
Gillian Ferrier Lathallan Schools 2
Grace Thompson RSPBA 4
Graham Wilson City of Edinburgh 11
Greg Horne Colum Cille ? USA 2
Hannah Donald Gillygooley 6
Harry Mills Syerla 5
James Kennedy Closkelt 10
Jamie Cupples Aughintober 10
Jamie-Lee Wilson Joseph Forde Memorial 6
Jason Nicholl Tullylagan 9
Jason Price Ravara 21
Jim Gibb Scottish Borders 1
Joanne Graham Bleary 13
Jordan Hamlett St Laurence O?Toole 2
JP Mora Kevin R Blandford Memorial ? USA 3
Kara Gilmour Finvoy 9
Karen Keenan Lochryan 3
Karen Marie Keenan Lochryan 4
Kathryn McKeown Battlehill 11
Kathy Hunter Manorcunningham 11
Katie Bicker Marlacoo and District 9
Katie Clarke RSPBA 4
Kenny Forbes Vale of Atholl 6
Kevan Renton Johnstone 4
Kevin Conquest Dowco Triumph Street ? Canada 1
Lana Gibson Ballyboley 9
Lauren Abraham Ballybriest 8
Lauren Freeburn Marlacoo 6
Lauren Hanna Lomond and Clyde 20
Lauren Kerr RSPBA 1
Leah Harrower Cassells Royal Burgh of Stirling 6
Leah Harrower Cassels Royal Burgh of Stirling 2
Leanne Crooks Syerla and District 8
Lee Nicholl Clontibret - Eire 9
Liam Renton Inveraray and District 9
Louis Anderson Crozier Memorial 9
Louise Smiton Closkelt 10
Lucas Adamson Gilnahirk 8
Melissa Burrows Drumlough 8
Mia Buckley Joseph Forde Memorial 5
Michael Binder Stockbridge 14
Michael Leitch Portlethen and District 5
Mike Spain Kinross and District 2
Miriam Van Rooij Belgian Blend 4
Morven Tough Bucksburn and District 1
Paul Jonathon Crawford Kevin R Blandford Memorial ? USA 1
Rachael Lowry Armaghbreague 10
Rachel McCann RSPBA 1
Rebecca Hamilton Tullylagan 11
Richard Henderson Lochmaben Royal Burgh 3
Rowan Murdoch Denny and Dunipace Gleneagles 11
Sharon Smith Troon Blackrock 4
Thomas Richard Lorenzen Police Scotland Fife 3
Tony McBain Methil and District 12
Tracey Deans Grantite City 2
Tyrone Graham William Kerr Memorial 10
Valerie Olivias Kevin R Blandford Memorial ? USA 2
Vikki Singer McDonald Memorial 14
William Jordan Scottish Power 7
Zara Cupples Cullybackey 9

Scroll to Top