Drum Major Results by Name

Year:

Drum Major Band Performances
Abigail Wenlock Shotts and Dykehead Caledonia 8
Allan Wallace Irvine and District 2
Andrea McKeown Gibson Battlehill 17
Andrea Stevenson Gransha 6
Andy Lyon Royal Burgh of Stirling 14
Becky Cox Troon Blackrock 14
Ben Dickson Lisnamulligan 5
Benjamin Walker Joseph Forde Memorial 8
Beth Turner Uddingston Strathclyde 11
Campbell Gillies Rothesay and District 1
Carys Graham Glasgow Skye Association 10
Charles E Brown Empire - USA 1
Charlotte Farmer William Kerr Memorial 4
Charlotte Ruddock Battlehill 6
Christie Steele RSPBA 4
Claudia Adam Presbyterian Ladies College - Sydney 1
Courtney Wilson Joseph Forde Memorial 7
Daniel Haining Coalburn IOR 5
Dave Cubberly Prince Charles - USA 2
David Brownlee Derryclavin 7
Emily Crooks McNeillstown 5
Emily Johnstone Lisnamulligan 5
Emma Barr Field Marshal Montgomery 19
Erinn McIlwaine Closkelt 8
Eve Llewellyn Camelon and District 12
Geertjan Van Rooij Balagan - Denmark 6
Gibb Fraser Coalburn I.O.R 11
Grace Thompson Ballydonaghy 10
Hannah Donald Clogher and District 1
Harry Mills Syerla and District 8
James Kennedy Closkelt 16
Jamie Cupples MacKenzie Caledonian 7
Jamie Lee Wilson Joseph Forde Memorial 7
Jamie Livingston Joseph Forde Memorial 4
Jason Nicholl Clontibret - Eire 4
Jason Paguio Simon Fraser University - Canada 2
Jason Price Ravara 10
Jimmy Gibb Stow Borders 5
Joanne Graham Bleary and District 2
Jorja Turkington RSPBA 7
Kara Gilmour Scottish Fire and Rescue Service 5
Kathryn McKeown Battlehill 10
Kathy Hunter Manorcunningham - Eire 10
Katie Bicker Marlacoo and District 9
Katie Clarke RSPBA 4
Kenny Forbes Vale of Atholl 4
Kevan Renton Johnstone 5
Kevin Conquest Mesa Caledonian - USA 5
Kyana Currie Buccleuch & Queensberry 4
Lauren Hanna Lomond and Clyde 16
Lauren Kerr Waringford 2
Leah Harrower Cassells Royal Burgh of Stirling 9
Leanne Crooks Syerla and District 8
Lee Nicholl Clontibret - Eire 4
Liam Renton Inveraray and District 9
Louis Anderson New Ross and District - Eire 10
Louise Smiton Closkelt 10
Lucas Adamson Sgt Walker Memorial 1
Mia Buckley Joseph Forde Memorial 7
Mia-Lilly Frazer McDonald Academy 2
Michael Binder Royal High 13
Michael Leitch Portlethen and District 4
Mike Spain R.A.F Central Scotland Pipes and Drums 2
Miriam Van Rooij Belgian Blend - Belgium 2
Patrick Dowd Capital District Youth - USA 2
Rachael Lowry Armaghbreague 6
Rachel McCann William Kerr Memorial 6
Rebecca Hamilton Tullylagan 2
Richard Henderson Royal Burgh of Langholm 2
Ricky Henderson Burgh of Langholm 4
Rowan Murdoch Johnstone 8
Ruth Bell RSPBA 1
Sarah Paterson Stonehouse 10
Sarah Patterson Vale of Atholl 3
Thomas Richard Lorenzen Police Scotland Fife 5
Tracy Deans Grampian District Pipes and Drums 2
Vikki Singer McDonald Memorial 11
William Denton Knox Grammar School - Australia 1
William Jordan Scottish Power 2

Scroll to Top